Devran Koleji Kep Attı

11 Haziran 2014 Çarşamba
Uzun yıllardır Esenler'de eğitim veren Özel Devran Koleji Lise son sınıfı öğrencileri veda gecesinde buluşup, kep attı.

 Haber Merkezi - Yasin Yıldırım

Özel Devran Koleji'nin eğitim binasının bahçesinde düzenlenen programa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztaş, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Devran Koleji Genel Müdür Adem Yıuldırtan, Devran Koleji Lise Müdürü Mustafa Akkaya, Devran Koleji İlk ve Ortaokul Müdürü Nuri Atıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Hep aileniz olarak kalacağız

Devran Koleji'nde eğitim veren öğretmenlere plaket takdimi yapılırkan Devran Koleji Lise Müdürü Mustafa Akkaya, öğrencilere okulumuzda aldığınız eğitimi ilerleyen yıllarda muhafaza edin dedi. Konuşmasına devam eden Akkaya son olarak bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar dilerim ama bu bir veda değil, burası sizin aileniz olarak kalacak dedi.

 

 

Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine gidiyorlar

Devran Koleji Genel Müdürü Adem Yıldırtan'ın da söz aldığı gecede Yıldırtan, ''Biz öğrencilerimize sağlam bir fikir ve inanç sahibi olduklarında her türlü engeli aşabileceklerini öğrettik. Bu gün burada 71 öğrencimizi Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine göndermek için toplandık. Mezun olan tüm öğrencilerimi tebrik ediyorum.'' dedi.

 

Devran Koleji önemli bir eğitim kurumu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, çocukların anne babalarının duaları ve öğretmenlerinin rehberliğinde başarılı olacağını belirterek, "İnsan yaratılış fıtratı itibariyle kıskançtır ancak anne babalar, çocuklarının kendi önünde olmuşlardır. Fedakârlık timsali öğretmenler de öğrencilerin kendilerinden ileride olmasını isterler. Devran Koleji önemli bir eğitim kurumu ve benim için de çok önemli çünkü yiğenim şu an burada mezun oluyor.'' dedi.

 

İstedikleri okulu kazansınlar

Yıldız'ın ardından konuşan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, anne babalara, "Çocukların yerine karar vermeyin. Onlara doğruyu, yanlışı gösterin. Diledikleri okulda okuyup, çıktıklarında mutlu olsunlar. Gelecek hafta gerçekleşecek olan sınavlarda kendilerine başarılar diliyorum.'' dedi.

 

Mesele adam gibi adam olmak

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Devran Koleji yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerinde gayret ve samimiyet olduğunu gördüğünü söyledi. Başarılı olmak için asıl meselenin adam olmaktan geçtiğini kaydeden Göksu, "Mesele adam gibi adam olmak. Mesele, bu milletin ve bu toprakların değerlerine ihanet etmeyen, bu toprakları her şeyin üzerinde gören, adam gibi adamlar yetiştirmek. İşte bu okullarımız bunu yapıyor. Bunun için gayret ve emek sarf ediyor" dedi. Öğrencilere ve gençlere her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade eden Göksu, "Bu milletin kaderini, kaderi olduğu çerçevede büyütecek ve geliştirecek adam gibi adamlara ihtiyacımız var. Biz yerel yöneticiler olarak bu anlamda sorumluluklarımızı her zaman yerine getirmeye hazırız" dedi.

 

Gecede, protokol üyelerinin yanı sıra Devran Koleji öğretmenleri ve mezun öğrencileri ve veliler de söz aldı. Gece, öğrencilerin hep birlikte kep atmasıyla ve renkli görüntüler eşliğinde sona erdi. 

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.